Žijeme v době ledové: Komunikace je na bodu mrazu

AdobeStock_70663908.jpeg

Facebook. Snapchat. WhatsApp. Instagram. To jsou naše kanály každodenní komunikace s nejbližšími, přáteli i rodinou. Způsob, jak ukázat světu, že žijeme skvělé životy plné velkých věcí, které si zaslouží obdiv.

Na kolik jsou tyto obrázky našich každodenních životů pravdivé? Není to jen vytváření fiktivní image, aby ostatní neviděli, že zapomínáme žít skutečný život mimo sociální sítě a unikají nám věci, které jsou v životě opravdu důležité? 

Milleniálové, Generace Z, návrat do doby ledové. Co tyto pojmy spojuje? Nový životní styl, vysoké nároky, rychlost, nezávislost a především specifická forma neosobní komunikace spojená s životem v bublině sociálních sítí. Na druhou stranu je to skvělý způsob, jak zůstat v kontaktu s lidmi, se kterými bychom za normálních okolností úplně kontakt ztratili. Někdy také nabízí rychlý způsob, jak poznat nové lidi. Přesto bychom měli zůstat ve střehu.

Polovina obyvatel v České republice má Facebookový účet, to je až 68 % internetové populace. Komunikaci přes sociální sítě dle statistik používá každý druhý Čech.

CO S TÍM?

Důležité je cíleně pečovat o mezilidské vztahy. Každý den udělat alespoň jednu věc pro své blízké, ale také cíleně navazovat nové kontakty a potkávat se mimo internet. Pokud jste maminka na mateřské, podnikáte, nebo zrovna hledáte partnera. Opravdový kontakt tváří v tvář se žádnému chatování nevyrovná…

UDĚLEJTE PRVNÍ KROK S ImpromptMe

Vykročit z on-line prostředí do reality nemusí být zrovna lehké. Pomoci může mobilní aplikace, která umí návrat do reality zjednodušit. Jednoduše si ji stáhnete do mobilu, přihlásíte se a zadáte rovnou čas, kdy máte volno sejít se s někým nad šálkem čaje, či u oběda.

Nebo naopak – pokud vám nečekaně odpadne schůzka, můžete v okolí vyhledat zajímavé lidi a volnou chvíli využít pro získání nového obchodního kontaktu třeba v nedaleké kavárně.

 APLIKACE VÁS ZNOVU VRÁTÍ DO ŽIVOTA

Andrea Knopová je autorkou mobilní aplikace ImpromptMe. Cílem projektu je jednoduše lidi znovu propojit a přimět je k setkání v reálném životě. „Sociální sítě nikdy neměly nahradit lidský kontakt. Jejich úlohou bylo jej pouze zastoupit ve chvíli, kdy osobní komunikace nebyla možná. To, co se děje dnes je šílené, a pro mě nepochopitelné. Schováváme se za své online profily, kde komunikujeme s desítkami a stovkami lidí denně místo toho, abychom se raději zaměřili na kvalitní komunikaci tváří v tvář. Proto se snažíme mladé lidi motivovat, a díky aplikaci jim umožnit rychle se potkávat, ať už za účelem nového byznysu, nebo seznámení,“ popisuje Andrea aktuální situaci, která panuje v on-line prostředí.

Side view of young woman with her man in cafe

Jak vznikla myšlenka vytvořit aplikaci?

K vytvoření aplikace vedla Andreu osobní zkušenost. Časté stěhování, dlouhé pobyty v zahraniční – to jsou situace, kdy je člověk opravdu sám. Navazování nových kontaktů je dnes paradoxně složitější, než kdykoliv dříve, protože se soustředíme na kvantitu, místo na kvalitu. Obrovská část prvotních seznámení se odehrává online, což je v pořádku. Problém ale nastává ve chvíli, kdy by mělo dojít k osobní interakci, ne k další nekonečné komunikaci online, která může být matoucí a neúplná. Každá strana si význam slov vykládá po svém. Místo toho, abychom se nezávazně potkali v bezpečném prostředí kavárny a během pár minut zjistili, jestli bude chemie fungovat, trávíme další hodiny, dny a často i měsíce chatováním. Co nejhoršího ztratíme? Hodinu času? Není mnohem lepší zjistit hned, na čem vlastně jsme?

Podrobné info k aplikaci:

ImpromptMe je mobilní aplikace, jejímž cílem je  inspirovat lidi k setkávání se v reálném životě. Ať už za účelem navázání nových obchodních příležitostí, získání cenných kontaktů ve světě byznysu, anebo také seznámení s fajn přáteli v novém prostředí.

Nemusíte ztrácet  čas on-line. Díky aplikaci jednoduše navážete kontakt a rychle si domluvíte schůzku. Otevřete si aplikaci, zjistíte kdo zajímavý je ve vašem okolí a rovnou druhé straně odešlete pozvánku s časem a místem setkání v konkrétním podniku. Ten můžete díky aplikaci snadno vybrat, aplikace také ukazuje speciální nabídky, kdy můžete na základě schůzky zrealizované přes ImpromptMe uplatnit slevu.

 Víme, že kvalitu osobní interakce nemůže nic nahradit. Filozofií aplikace je vytvořit platformu, která urychlí a minimalizuje čas strávený na internetu a přeskočí rovnou k reálné schůzce. Nikdy nezjistíte, jak velké máte možnosti, dokud nebudete s lidmi mluvit osobně. A co je lepší způsob než uzavřít byznys u dobrého jídla a drinku. S ImpromptMe se vám otevírá nový svět nekonečných možností!

Aplikace ke stažení:

App Store

Google Play

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Chci být v obraze
  • Kategorie