Žijeme v době ledové: Komunikace je na bodu mrazu

AdobeStock_70663908.jpeg

Facebook. Snapchat. WhatsApp. Instagram. To jsou naše kanály každodenní komunikace s nejbližšími, přáteli i rodinou. Způsob, jak ukázat světu, že žijeme skvělé životy plné velkých věcí, které si zaslouží obdiv.

Na kolik jsou tyto obrázky našich každodenních životů pravdivé? Není to jen vytváření fiktivní image, aby ostatní neviděli, že zapomínáme žít skutečný život mimo sociální sítě a unikají nám věci, které jsou v životě opravdu důležité? 

Milleniálové, Generace Z, návrat do doby ledové. Co tyto pojmy spojuje? Nový životní styl, vysoké nároky, rychlost, nezávislost a především specifická forma neosobní komunikace spojená s životem v bublině sociálních sítí. Na druhou stranu je to skvělý způsob, jak zůstat v kontaktu s lidmi, se kterými bychom za normálních okolností úplně kontakt ztratili. Někdy také nabízí rychlý způsob, jak poznat nové lidi. Přesto bychom měli zůstat ve střehu.

Polovina obyvatel v České republice má Facebookový účet, to je až 68 % internetové populace. Komunikaci přes sociální sítě dle statistik používá každý druhý Čech.

CO S TÍM?

Důležité je cíleně pečovat o mezilidské vztahy. Každý den udělat alespoň jednu věc pro své blízké, ale také cíleně navazovat nové kontakty a potkávat se mimo internet. Pokud jste maminka na mateřské, podnikáte, nebo zrovna hledáte partnera. Opravdový kontakt tváří v tvář se žádnému chatování nevyrovná…UDĚLEJTE PRVNÍ KROK 

Vykročit z on-line prostředí do reality nemusí být zrovna lehké.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Chci být v obraze
  • Kategorie